Uluslararası düzeyde fosil yakıt şirketleri önünde protestolar gerçekleştiriyor

Bugün ve yarın Times of emergency (acil zamanlar ağının ) çağrısıyla uluslararası düzeyde fosil yakıt şirketleri önünde protestolar gerçekleştiriyor

Nefes almak için çok sıcak , harekete geçelim !✊

“Sistem seni kaynatmadan sen sistemi kaynat” demek için buradayız. 

Bu yıl içinde yaşanan Havai, ABD ve Kanada orman yangınları,  yeryüzü tarihinin en yıkıcı ve ölümcül yangınları. Slovenya tarihinin en kötü yağmur ayını yaşadı ve daha önce hiç olmadığı kadar sel felaketleri ile karşı karşıya kaldı. Pekin’de 140 yılın en şiddetli yağışları kaydedildi. Küresel ortalama günlük deniz yüzeyi sıcaklığı rekoru kırdı ve İran sıcak hava dalgası nedeniyle iki günlük ulusal tatil ilan etti. Yeryüzünün   yüzyüze kaldığı bu felaketlerin önüne geçmek için  daha ne kadar bekleyeceğiz?

Bu bizim hikayemiz. Saldırı altındayız ve kapitalistler sanki her şey normalmiş gibi planlarını uyguluyorlar. 

Artık karşı harekete geçmeliyiz! 

AKBELEN ORMANINDAKİ KATLİAMI DURDURMAK İÇİN ULUSLARARASI DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Limak ve İçtaş Holding, iktidarın tam desteğiyle şimdi de Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerine linyit sağlayacak kömür madeni için Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nın 780 dönümlük kesimindeki yüz yıllık ağaçların hepsini keserek tüm ekosistemi yok ediyor.

İkizköylüler 4 yıllık mücadelesinin iki yılını direniş nöbetinde geçirdi. İkizköylülerin topraklarını, zeytinliklerini, Akbelen ormanlarını savunma mücadelesi, şirketlerin çıkarları için hayatın yok edilmesine; gıdanın, suyun, toprağın, ormanların, vadilerin, otlakların, havanın, yani yaşama kültürünün   şirketlerin kar alanına  dönüşmesine ve kömürün yaşamı yok etmesine karşı  bir mücadeledir. 

Ekosistemler üzerindeki bu katliama ve fosil yakıtlara son verme çağrımızı güçlendirmek için yaşamı savunan herkesin dayanışmasına ihtiyacımız var. Ülkemizde karşı karşıya kaldığımız, ekolojik kırıma yol açan sermaye odaklı bu faaliyetler, dünyanın her yerinde  doğayı ve insanı sömürmeyi temel alan  neoliberal politikaların örnekleri. Bu sistem yüzünden iklim krizinin tam ortasındayız ve kırmızı koddayız! Birlikte direnirsek, sistemi değiştirecek güce sahibiz.